Lai gan Komerclikums 2020. gada sākumā piedzīvoja grozījumus, ar ko paredzēja atļaut sabiedrības ar ierobežotu atbildību darbiniekiem, valdes un padomes locekļiem iegūt savā īpašumā tās daļas, likumā veikti jauni grozījumi. 2021. gada 1. augustā spēkā stājas vēl vieni grozījumi Komerclikumā.
Tekstu lasa: Oskars Priede
Komerctiesības
07:00, 16. Sep. 2021
Lasītājs vaicā: Uzņēmumam jau ilgstoši ir kāds parādnieks. Šobrīd prasījuma tiesību noilguma termiņš iet uz beigām, taču parādnieks joprojām ignorē mūsu pieprasījumus. Kā šādā gadījumā rīkoties?
Tekstu lasa: Māra Dzelstiņa
Komerctiesības
06:33, 3. Sep. 2021
Pieņemsim, ka vēlaties iegādāties dzīvokli ēkā, kas uzcelta, piemēram, beidzamajos divdesmit gados, taču iegādes brīdī divu gadu garantija vairs nav pieejama, – tātad mazlietotu īpašumu. Kā šādā gadījumā pārliecināties, ka iegādātais dzīvoklis nesagādās problēmas? Kā tikt skaidrībā, kādā tehniskā stāvoklī tas atrodas? Kā tiek pārvaldīta māja? Kāda ir pārvaldnieka reputācija?
Tekstu lasa: Oskars Priede
Komerctiesības
07:15, 30. Aug. 2021
Šoreiz uzmanību pievērsīsim problēmām, kas rodas pēc dzīvokļu iegādes jaunajos projektos.
Tekstu lasa: Oskars Priede
Komerctiesības
17:17, 2. Aug. 2021
Lasītājs vaicā: Normatīvajos aktos nav aizliegts līgumu parakstīt ar atpakaļejošu datumu, galvenais – atrunāt, ar kuru datumu dokuments ir stājies spēkā. Kā uz to skatīsies tiesa, piemēram, aizdevuma līgums it kā stājas spēkā ar 1. novembri, bet elektroniski parakstīts 1. decembrī. Vai šādā gadījumā pastāv kādi pierādīšanas riski?
Tekstu lasa: Māra Dzelstiņa
Komerctiesības
17:17, 2. Aug. 2021
Kapitālsabiedrības dibinātāji ir tiesīgi noteikt statūtos papildu noteikumus ar mērķi samazināt iespējamos kapitālsabiedrības reiderisma riskus un palielināt lēmumu pieņemšanas drošību. Tomēr šādi noteikumi ir rūpīgi jāizvērtē, lai nerastos pretējs efekts. Aplūkosim gadījumu, kurā statūtu dēļ kapitālsabiedrība novesta līdz piespiedu likvidācijai!
Tekstu lasa: Māra Dzelstiņa
Komerctiesības
17:15, 2. Aug. 2021